ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14'' |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 Optional |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) platform |
| Processors | 8th Gen Intel Core i5, i7 |
| Ram Memory | Up to 24GB DDR4 2400 Mhz |
| Hard Disk Drive | SSD |
| Graphics | Intel HD Graphics 620 |
| Weight | Starting at 1.32 kg |
| Network Adapter | Intel Ethernet Connection I219-V |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Yes Optional |
| Dimensions | 331mm x 226.8mm x 18.45mm |
| Optical Disk Drive | No Optical Drive |
| USB | 1 x Intel Thunderbolt 3, 1 x USB-C, 2 x USB 3.0 |
| Ports | 1 1 x headphone and microphone combo jack, 1 x HDMI, RJ45, 1 x 4-in-1 Micro SD card reader |
| Power Supply Adapter | 45W or 65W USB-C AC adapter |