ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 11 Home & Pro MAR, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 15.6" |
| Display Max Resolution | HD 1366 x 768 or FHD 1920 x 1080 |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) platform |
| Processors | 10th Generation Intel Core i3/i5/i7 |
| Ram Memory | 12GB max / 2666MHz DDR4, 4GB memory soldered to systemboard, |
| Hard Disk Drive | HDD, SSD M2 |
| Graphics | Intel UHD Graphics or Intel Iris Plus Graphics in processor only |
| Weight | Starting at 1.85 kg |
| Network Adapter | None |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 362.2mm x 251.5mm x 19.9mm |
| Optical Disk Drive | N/A |
| USB | 1x USB 2.0, 2x USB 3.1 Gen 1 |
| Ports | 4-in-1 reader (MMC, SD, SDHC, SDXC), HDMI, combo audio / microphone jack, AC power adapter jack |
| Power Supply Adapter | 65 W |