ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro MAR, Windows 11 Home & Pro MAR, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14.0" |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 or 1920 x 1080 |
| Chipset | N/A |
| Processors | Intel Core i5 8th Gen |
| Ram Memory | max 32 GB, 2 Memory slot(s) SO DIMM (DDR4, 2666 MHz) |
| Hard Disk Drive | SSD SATA III M.2 or PCIe-SSD M.2 |
| Graphics | Intel HD Graphics or Nvidia Geforce MX130 |
| Weight | From 1.60 Kg |
| Network Adapter | 1 Gigabit Ethernet |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 20.5 x 333.4 x 228.9 mm |
| Optical Disc Drive | N/A |
| USB | Three (3) USB 3.1 |
| Ports | VGA, HDMI, DisplayPort over USB Type-C, RJ-45, Audio I/O,SD Card slot |
| Power Supply Adapter | Based on configuration |