ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro, Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14.0" |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 or 2560 x 1440 (depending on model) |
| Chipset | Chipset integrated with processor |
| Processors | Intel Core i3, i5, i7 8th Gen |
| Ram Memory | (2) two SODIMM Slots, DDR4-2400 SDRAM, Up to 32GB |
| Hard Disk Drive | SATA II - SATA III, M.2 2280 NVMe |
| Graphics | Intel HD Graphics 620 |
| Weight | Starting at 1.48 kg |
| Network Adapter | 1 Gigabit Ethernet |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Yes |
| Dimensions | 32.61 x 23.42 x 1.80 cm |
| Optical Disc Drive | No Optical Drive |
| USB | 2 x USB3.1, 1 x USB Thunderbolt Type-C |
| Ports | HDMI 1.4b, RJ-45, Dock, Audio I/O |
| Power Supply Adapter | 45W |