ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14.0'' |
| Display Max Resolution | 5120 x 2880 |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) platform |
| Processors | Intel Core i5 / i7 8th Gen |
| Ram Memory | Up to 16GB 2133MHz LPDDR3 |
| Hard Disk Drive | SSD M2 |
| Graphics | Intel HD Graphics 620 |
| Weight | Starting at 1.4 kg |
| Network Adapter | Native Intel Ethernet Connection WGI219-LM |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Yes |
| Dimensions | 333 x 229 x 17.05 mm |
| Optical Disc Drive | No Optical Drive |
| USB | 2x USB 3.1 Gen 1 (one Always On), 2x USB Type-C 3.1 Gen 2 / Thunderbolt 3 |
| Ports | HDMI 1.4, Display Port, Headphone / microphone combo jack, microSD card reader |
| Power Supply Adapter | 45W or 65W |