ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro MAR, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14.0" |
| Display Max Resolution | FHD (1920 x 1080), HD (1366 x 768) |
| Chipset | Integrated with the processor |
| Processors | Intel Core i5, i7 8th Gen |
| Ram Memory | Up to 32 GB DDR4 2133/2400 MHz |
| Hard Disk Drive | HDD, SSD M2 |
| Graphics | Integrated Intel UHD Graphics 620 |
| Weight | 1.685 kg |
| Network Adapter | 10/100/1000 Mb/s Ethernet |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 343 x 240.8 x 17.4 mm |
| Optical Disk Drive | N/A |
| USB | 2 x USB-A, 1 x USB-C |
| Ports | HDMI, RJ-45, Universal audio jack, SD card reader |
| Power Supply Adapter | 45W, 65 W |