ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 13.3'' |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) platform |
| Processors | 7th Gen Intel Core i3, i5 & 8th Gen Intel Core i5, i7 |
| Ram Memory | Up to 32 GB, 2400Mhz DDR4, dual-channel capable, two DDR4 SO-DIMM sockets |
| Hard Disk Drive | M.2 SSD / SATA, M.2 SSD / PCIe NVMe |
| Graphics | Intel HD Graphics 610, 620 or Intel UHD Graphics 620 in processor |
| Weight | Starting at 1.46 kg |
| Network Adapter | Native Intel Ethernet Connection I219-V (Non-vPro) or I219-LM (vPro) |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 321.8mm x 224.2mm x 18.8mm |
| Optical Disc Drive | No Optical Drive |
| USB | 2 x USB 3.1 Gen 1, 2 x USB 3.1 Type-C Gen 1 |
| Ports | HDMI 1.4b, Ethernet extension connector, headphone / microphone combo jack, |
| Power Supply Adapter | 45W or 65W |