ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro |
| Display Size | 14.0 '' |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Chipset | Intel Chipset |
| Processors | Intel Core i5, i7 8th Gen |
| Ram Memory | 2 SoDIMM slots, up to 32GB DDR4 2400 MHz |
| Hard Disk Drive | M2 SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics 620 |
| Weight | 1.4 kg (Aluminum), 1.35 kg (Carbon fibre) |
| Network Adapter | No RJ-45 port |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 321.35mm x 214.08mm x 16.75 mm/17.82mm (Aluminum/Carbon fibre) |
| Optical Disk Drive | External Options Only |
| USB | One (1) USB Type-C 3.1 Gen 2 port (Thunderbolt), Two (2) USB Type-A 3.1 Gen 1 ports (one PowerShare capable) |
| Ports | Noble Wedge lock slot, Dell USB 3.0 Dock (UNO) |
| Power Supply Adapter | 65 W or 90 W |