ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro MAR, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 15.0" |
| Display Max Resolution | 2496 x 1664 |
| Chipset | N/A |
| Processors | Intel Core i7 12th Gen |
| Ram Memory | Up to 32GB LPDDR5x RAM |
| Hard Disk Drive | Up to 1TB SSD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Weight | 1,560 kg |
| Network Adapter | No RJ-45 port |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 340.0 mm x 244 mm x 14.7 mm |
| Optical Disc Drive | N/A |
| USB | 1 x USB-C, 1 x USB-A 3.1 |
| Ports | 3.5mm headphone jack, 1 x Surface Connect port |
| Power Supply Adapter | 60W |