ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro MAR, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 13.3" |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Chipset | Intel Kaby Lake U and R (integrated with processor) |
| Processors | Intel Core i3, i5, i7 7th & 8th Gen |
| Ram Memory | LPDDR3 SDRAM 1866 MHz; Up to 8 GB (on board), LPDDR3 SDRAM 2133 MHz; 16 GB (on board) |
| Hard Disk Drive | M.2 SSD |
| Graphics | Intel Integrated HD Graphics 620 (7th generation Intel core), Intel Integrated UHD Graphics 620 (8th generation Intel core) |
| Weight | 1.42 kg |
| Network Adapter | No RJ-45 port |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 30.51 x 21.1 x 1.903 cm |
| Optical Disc Drive | N/A |
| USB | 1x USB 3.1 Gen 1 (one with PowerShare), 2 x DisplayPorts over USB Type-C |
| Ports | HDMI 1.4, microSIM card slot (WWAN only), microSD 4.0 Memory card reader, Noble Wedge Lock slot |
| Power Supply Adapter | 45 W, 65 W or 90 W |