ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 13.3'' |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Chipset | Intel SoC (System on Chip) platform |
| Processors | 8th Gen Intel Core i5, i7 |
| Ram Memory | Up to 16 GB, 2400Mhz DDR4, soldered to systemboard, no slots |
| Hard Disk Drive | M.2 SSD / SATA, M.2 SSD / PCIe NVMe |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Weight | 1.29 kg |
| Network Adapter | Gigabit Ethernet, Intel Ethernet Connection I219-LM (vPro models), Gigabit Ethernet, Intel Ethernet Connection I219-V (non-vPro models), RJ45 via optional ThinkPad Ethernet Extension Adapter Gen 2 |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 310.4 x 219 x 15.95 mm |
| Optical Disc Drive | N/A |
| USB | 2 x USB 3.1 Gen 1, 1 x USB 3.1 Type-C Gen 2, 1 x USB-C 3.1 Gen 1 |
| Ports | HDMI 1.4b, 1x microSD card reader |
| Power Supply Adapter | 45W or 65W |