ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 10 Home & Pro, Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 14.0" |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 (depending on model, optional) |
| Chipset | Chipset integrated with processor |
| Processors | Intel Core i5, i7 10th Gen |
| Ram Memory | (2) two SODIMM Slots, DDR4-2666 SDRAM, Up to 64GB |
| Hard Disk Drive | NVMe SDD, M.2 SDD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Weight | Starting at 1.33 kg |
| Network Adapter | 1 Gigabit Ethernet |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | ; 32.36 x 21.47 x 1.79 cm |
| Optical Disk Drive | No Optical Drive |
| USB | 2 USB 3.1 Type-C, 2 USB 3.1 Gen 1, |
| Ports | 1 headphone/microphone combo, 1 HDMI 1.4, 1 AC power |
| Power Supply Adapter | 45W or 65W |