ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ
| Default | |
| Operating System | Windows 11 Home & Pro, Ubuntu Linux, Free DOS |
| Display Size | 13.3" |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Chipset | System on Chip (SoC) |
| Processors | Intel Core i5/i7 8th Gen |
| Ram Memory | Up to 16 GB LPDDR3-2133 SDRAM |
| Hard Disk Drive | M.2 SSD |
| Graphics | Integrated: Intel UHD Graphics 620 |
| Weight | Starting at 1.27 kg |
| Network Adapter | No RJ-45 port |
| WiFi | Yes |
| Web Camera | Optional |
| Dimensions | 30.58 x 20.5 x 1.58 cm |
| Optical Disk Drive | N/A |
| USB | 2x Thunderbolt (USB Type-C connector), 1x USB 3.1 Gen 1 (charging) |
| Ports | headphone/microphone combo, HDMI |
| Power Supply Adapter | 65W |